BOLD Quadragular

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 59 BOLD 12
106- Quintin Lehmann from united won by forfeit
113- Christian Kanten from united won by forfeit
120- Donny Bothun from united won by forfeit
126- Jordan Bothun from united beat Bret Grund from BOLD by a 9-2 decision (75 win)
132- Bailey Eickhoff from united beat Benny Garcia from BOLD by a 7-2 decision
138- Spencer Sulflow from united beat Zach Malececk from BOLD by a 5-0 decision
145- Logan Knoshal from united beat Drew Maher from BOLD by fall with a fall time of 3:20
152- Mitch Kwilinski from united beat Derrick Lothert from BOLD by fall with a fall time of 1:25
160-Joe Schomaker from united beat Jake Rauenhorst from BOLD by fall with a fall time of 1:42
170- Ben Steffel from BOLD beat Keith Abraham from united by a 6-3 decision
182- Joe Weeding from united won by forfeit
195-Joel Erickson from BOLD beat David Nelson from united by a 4-0 decision
220- Manuel Garcia from BOLD beat Cole Bungarden from united by fall with a fall time of 1:43
285- Jake Lehmann from united beat Zach Foesch from BOLD by fall with a fall time of 1:45

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 36 Windom/Mountain Lake 28
106- Alex Borsgard from WMT beat Peyton Mortenson from united by a 9-2 decision
113- Evan Wiens from WMT beat Christian Kanten from united by a 9-7 decision
120- Wyatt Stevens from WMT beat Donny Bothun from united by a 8-2 decision
126- Joe Fischenich from WMT beat Jordan Bothun from united by a 9-1 major decision
132- Bailey Eickhoff from united beat Hunter Quiring from WMT by fall with fall time of 4:27
138- Jared Willaby from WMT beat Spencer Sulflow from united by a 11-4 decision
145- Logan Knoshal from united beat Luis Ramirez from WMT by fall with a fall time of 3:05
152- Mitch Kwilinski from united beat Ben Matter of WMT by a 7-1 decision
160- Mason Kwilinski of united beat Andrew Moller from WMT by fall with a fall time of 0:26
170- Andrew Larson of WMT beat Keith Abraham from united by fall with a fall time of 5:26
182- Joe Weeding from united beat Gavin Mutz of WMT by fall with a fall time of 3:47
195-Vince Johnson of WMT beat Kasey Willander from united by fall with a fall time of 1:20
220- Markus Kranz from united beat Austin Ewing from WMT by a 12-7 decision
285- Jake Lehmann from united beat Julio Guttierez of WMT by fall with a fall time of 3:06

Dawson-Boyd/Lac qui Parle/Montevideo United 64 Ortonville 15
106- Benjamin Eustic from Ortonville beat Quintin Lehmann of united by a 10-7 dec
113-Peyton Mortenson of united beat Tristan Eastman of Ortonville by fall with a fall time of 1:25
120-Christian Kanten of united won by forfeit
126-Colin Hurtman of Ortonville beat Trystan Bukowski of united by fall with a fall time of 1:05
132-Bailey Eickhoff of united beat Elijah Cloos of Ortonville by fall with a fall time of 1:34
138-Matt Henricksen of united beat Mike Roach of Ortonville by fall with a fall time of 1:58
145- Cole Struxness of united beat Nick Steltz of Ortonville by fall with a fall time of 3:11
152- Austin Schmitt of united beat Cody Bedore of Ortonville by fall with a fall time of 4:33
160-Michael Stottler of united beat Joseph Eustice of Ortonville by a 11-2 major decision
170- Anthony Quigley of united beat Isaac Cloos of Ortonville by fall with a fall time of 5:59
182-Wyatt Ireland of united beat Travis Westlund of Ortonville by fall with a fall time of 0:55
195-David Nelson of united won by forfeit
220-Kyle Rockensock of Ortonville beat Cole Bungarden of united by fall with a fall time of 3:06
285-Derreck Pillatzki of Ortonville beat Markus Kranz of united by fall with a fall time of 3:00

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *